Lesnický den

Ostatní

Lesnický den

Termín konání

19. 10. 2019, 0900 — 19. 10. 2019, 1700

Místo konání

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

V sobotu 19. října 2019 od 9 do 17 hodin pořádá Národní zemědělské muzeum Ohrada Lesnický den. Chce připomenout práci lesníků a význam lesa pro společnost.

Práce lesníků není lehká, je to především služba lesu a služba dalším generacím. Jejich  každodenní činností je udržování, zvelebování a ochrana lesů tak, aby je mohla využívat celá společnost. Kromě produkce dřeva, které je důležitou obnovitelnou surovinou, les poskytuje i využití k rekreaci a sportům. Les je však třeba vnímat také jako prostředek k ochraně půdy a vody či jako „zásobárnu kyslíku“.

Na programu Lesnického dne je promítání lesnických filmů, ukázky lesní pedagogiky, ukázky  výroby dřeváků,  dřevěných koryt, výroba šindelů, ruční opracování dřeva, ukázky dřevosochání. Program Lesnického dne obohatí DŘEVORUBECKÁ SHOW  za účasti vícemistra světa Martina Komárka, která proběhne od 11 a  od 14 hod. Součástí programu bude prezentace firem STIHL ( motorové pily), HULTAFORS ( švédské sekery), MANATECH ( lesnické stroje, štípačky dřeva).

V programu Lesnického dne je výstava historických pil od české firmy RINCO doplněná o unikátní exponáty ze sbírky NZM. V souvislosti s účastí pana Radana Bernackého, spoluautora knihy „Motorová pila a její historie“ si návštěvníci mohou knihu jak zakoupit, tak i nechat podepsat. Celodenní program oživí kapela Kůrovci. Pro děti jsou připraveny tvořivé výtvarné dílny.

Návštěvníci si mohou prohlédnout expozice muzea,  výstavu Příroda v ilustraci – Barbora Janů,  výstavu Lýkožrout smrkový – pohroma lesa.

Adresa
Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada
Ohrada 17
Hluboká nad Vltavou 373 41
+420 728 328 304