Doprava

Autem
Hluboká nad Vltavou je vzdálená od Prahy přibližně 150 kilometrů směrem na jih. Z Prahy se lze do Hluboké nad Vltavou dostat nejrychleji s využitím dálnice D1. Z dálnice se sjíždí sjezdem na Mirošovice a dále se pokračuje po silnici E55 na Tábor a Veselí nad Lužnicí. Před Borkem je sjezd na silnici č. 146, která vás dovede až do Hluboké nad Vltavou.

Autobusem
V Hluboké nad Vltavou pravidelně zastavují autobusové linky ČSAD Jihotrans. Do Hluboké nad Vltavou jezdí přímé autobusové linky z Prahy. Některé autobusové linky ČSAD Jihotrans jedou přímo z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou a v Hluboké nad Vltavou zastavují na více místech. Jiné autobusové linky mají v Hluboké nad Vltavou pouze zastávku a dále pokračují např. do Týna nad Vltavou.
Nejdůležitější zastávkou, je zastávka Pod kostelem, která se nachází v centru města. Na zastávce Pod kostelem zastavují jak přímé linky do Hluboké nad Vltavou tak pouze projíždějící autobusové linky.
Autobusové spojení naleznete na těchto odkazech:

 

Vlakem
Do Hluboké nad Vltavou se lze pohodlně dostat vlakem. V Hluboké nad Vltavou se nachází dvě vlakové zastávky:
Hluboká nad Vltavou - U Sudárny: směr Č. Budějovice – Plzeň
Hluboká nad Vltavou – Zámostí: směr Č. Budějovice – Praha
Přímé vlaky z Prahy do Hluboké nad Vltavou nejezdí. Je nutné dojet do Českých Budějovic a tam přestoupit na vlak, který vás doveze do Hluboké nad Vltavou. Více informací o jízdních řádech a poskytovaných službách naleznete na stránkách Českých drah.
Vlakové zastávky jsou napojeny na městskou hromadnou dopravu.
www.idos.cz

Městskou hromadnou dopravou
Do Hluboké nad Vltavou jezdí z Českých Budějovic pravidelná linka MHD č. 325104.
Zastávky MHD:
Hluboká nad Vltavou - Zámostí most, U Pulců, Zámostí – železniční stanice, Bavorovice-rozcestí, Poříčská, Železniční stanice-rozcestí, Lovecký zámek - rozcestí k ZOO, Pod kostelem, Hvězdáře, Křivonoska, Stará obora, U Mezinárodní školy, Barborka, Sportovní areál, Učiliště JČE, Železniční stanice (směr Plzeň), Pod hotelem, Blaná- hájenka, Škola, Purkarec, Jeznice, U dvou šraňků, Nová Obora, Poněšice, Líšnice – rozcestí, Líšnice, Kostelec, Hroznějovice, Hroznějovice-hájenka, Munice
www.idos.cz

Letadlem
Necelé 4 km od města Hluboká se nachází mezinárodní letiště Hosín. Sportovní letiště s jednou letovou dráhou je určeno pro provoz letadel střední kategorie. Na letiště nelétají žádné pravidelné linky. Letiště provozuje pouze nepravidelnou veřejnou vnitrostátní dopravu a neveřejnou mezinárodní dopravu. Z letiště Hosín se do Hluboké nad Vltavou dostanete pohodlně MHD nebo si lze přivolat taxi z Českých Budějovic. Více informací o letecké dopravě Vám sdělí vedoucí letového provozu na telefonním čísle +420 603 203 623.

Na kole
Hluboká nad Vltavou je napojena na hustou síť cyklostezek v rámci Jihočeského kraje. Cyklostezka, která vede podél levého břehu Vltavy z Českých Budějovic až do Hluboké nad Vltavou, je jednou z nejoblíbenějších cyklostezek v Jihočeském kraji. Cyklostezka dále pokračuje do obce Purkarec.

Lodí
V roce 2011 byl otevřen nově splavněný úsek Vltavy vedoucí z Českých Budějovic až do Hluboké nad Vltavou. Na této trase jezdí pravidelné linky. Více informací o lodní dopravě a jízdním řádu naleznete na telefonním čísle 777 14 15 15 nebo na stránkách Lodní dopravy Orlík. Od roku 2012 můžete využít dopravu lodí také z obce Purkarec. Jihočeská plavební v tomto splavněném úseku Vltavy provozuje pravidelnou přepravu dle platného jízdního řádu. Na této lince je s ohledem na hojně využívanou Vltavskou cyklostezku možná přeprava i s Vaším kolem. Více informací na www.lodnidoprava.info nebo na tel. 602 491 344 .

V květnu 2015 byl otevřen sportovní přístav v Hluboké nad Vltavou. Více informací o přístavu a možnosti zapůjčení lodí naleznete v sekci služby.

V roce 2012 byl spuštěn přívoz v obci Purkarec. Tato veřejná služba slouží pro přepravu místních lidí, obyvatel, turistů s jejich bagáží a cyklistů přes Hněvkovickou přehradu. Převoz přes Vltavu nemá pravidelný jízdní řád, proto je na zavolání nebo se lze domluvit v restauraci Hotelu Pelikán Purkarec.
Město Hluboká nad Vltavou zakoupilo převoznickou loď, provozovatelem je Pelikán Purkarec,s.r.o..

Přívoz
Provozuje se s dotací města:
CAR LEND s.r.o.,Penzion U Anděla,
Purkarec 17, 373 41 Purkarec,
tel.: +420607050600, +420602811607,
email: info@apartmany-purkarec,
www.apartmany-purkarec.cz

Provozní doba přívozu: od 1.5 do 30.9. od 9,00 do 18,00 hod.
Při špatném či větrném počasí přívoz nejezdí z bezpečnostních důvodů.
Převozné: zdarma
Nástupní molo:
Purkarec – levý břeh – pod objektem penzionu U Anděla
Kostelec – pravý břeh – vedle tábořiště, z kterého vede cesta do Kostelce
Kapacita převozu: 6 osob + 5 kol

Možnosti parkování na Hluboké