Doprava

Autem
Hluboká nad Vltavou je vzdálená od Prahy přibližně 150 kilometrů směrem na jih. Z Prahy se lze do Hluboké nad Vltavou dostat nejrychleji s využitím dálnice D1. Z dálnice se sjíždí sjezdem na Mirošovice a dále se pokračuje po silnici E55 na Tábor a Veselí nad Lužnicí. Před Borkem je sjezd na silnici č. 146, která vás dovede až do Hluboké nad Vltavou.

Autobusem
V Hluboké nad Vltavou pravidelně zastavují autobusové linky ČSAD Jihotrans. Do Hluboké nad Vltavou jezdí přímé autobusové linky z Prahy. Některé autobusové linky ČSAD Jihotrans jedou přímo z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou a v Hluboké nad Vltavou zastavují na více místech. Jiné autobusové linky mají v Hluboké nad Vltavou pouze zastávku a dále pokračují např. do Týna nad Vltavou.
Nejdůležitější zastávkou, je zastávka Pod kostelem, která se nachází v centru města. Na zastávce Pod kostelem zastavují jak přímé linky do Hluboké nad Vltavou tak pouze projíždějící autobusové linky.

Zastávky MHD:
Hluboká nad Vltavou - Zámostí most, U Pulců, Zámostí – železniční stanice, Bavorovice-rozcestí, Poříčská, Železniční stanice-rozcestí, Lovecký zámek - rozcestí k ZOO, Pod kostelem, Hvězdáře, Křivonoska, Stará obora, U Mezinárodní školy, Barborka, Sportovní areál, Učiliště JČE, Železniční stanice (směr Plzeň), Pod hotelem, Blaná- hájenka, Škola, Purkarec, Jeznice, U dvou šraňků, Nová Obora, Poněšice, Líšnice – rozcestí, Líšnice, Kostelec, Hroznějovice, Hroznějovice-hájenka, Munice

Autobusové spojení naleznete na těchto odkazech:

www.idos.cz
www.regiojet.cz
www.flixbus.cz/autobus/ceske-budejovice
www.jikord.cz 
osobni-doprava.jihotrans.cz
www.idsjk.cz

Některé linky jsou zařazeny do integrovaného dopravního systému Jihočeského kraje (IDS JK). Lze si zakoupit předplatní (přestupní) jízdenku na linkové autobusy vybraných smluvních dopravců a vlaky ČD. Více informací o IDS JK je možno nalézt na www.idsjk.cz. Přípravu a provoz IDS JK má na starosti JIKORD, s. r. o., Jihočeský koordinátor dopravy, organizace zřizovaná Jihočeským krajem, jejíž hlavním cílem je zajištění dopravní obsluhy území Jihočeského kraje. Lze využít jednodenní papírovou jízdenku JIKORD plus, která platí ve veřejné dopravě na území Jihočeského kraje, a to celoročně. Na tuto jízdenku můžete cestovat všemi vlaky ČD (včetně rychlíků) a GW Train Regio, MHD ve všech městech a regionálními i některými dálkovými autobusy smluvních dopravců. Jízdenku můžete využít především k rodinným výletům (o víkendu platí pro 2 dospělé osoby a 3 děti) nebo k delším cestám v rámci kraje (v pracovní dny platí pro 1 dospělého a 1 dítě). Při předložení jízdenky v den její platnosti u smluvních obchodních partnerů lze navíc získat zajímavé slevy na vstupném. Jízdenku zakoupíte na železničních stanicích, autobusových nádražích u smluvních dopravců a ve vybraných turistických informačních centrech. Jízdenka neplatí na úzkorozchodné železnici – dopravce Jindřichohradecké místní dráhy. Více na www.jihoceskajizdenka.cz.

Vlakem

Do Hluboké nad Vltavou se lze pohodlně dostat vlakem. V Hluboké nad Vltavou se nachází dvě vlakové zastávky:
Hluboká nad Vltavou - U Sudárny: směr Č. Budějovice – Plzeň
Hluboká nad Vltavou – Zámostí: směr Č. Budějovice – Praha
Přímé vlaky z Prahy do Hluboké nad Vltavou nejezdí. Je nutné dojet do Českých Budějovic a tam přestoupit na vlak, který vás doveze do Hluboké nad Vltavou. Více informací o jízdních řádech a poskytovaných službách naleznete na stránkách Českých drah.
Vlakové zastávky jsou napojeny na městskou hromadnou dopravu.
www.idos.cz

Letadlem
Necelé 4 km od města Hluboká se nachází mezinárodní letiště Hosín. Sportovní letiště s jednou letovou dráhou je určeno pro provoz letadel střední kategorie. Na letiště nelétají žádné pravidelné linky. Letiště provozuje pouze nepravidelnou veřejnou vnitrostátní dopravu a neveřejnou mezinárodní dopravu. Z letiště Hosín se do Hluboké nad Vltavou dostanete pohodlně MHD nebo si lze přivolat taxi z Českých Budějovic. Více informací o letecké dopravě Vám sdělí vedoucí letového provozu na telefonním čísle +420 603 203 623.

Na kole
Hluboká nad Vltavou je napojena na hustou síť cyklostezek v rámci Jihočeského kraje. Cyklostezka, která vede podél levého břehu Vltavy z Českých Budějovic až do Hluboké nad Vltavou, je jednou z nejoblíbenějších cyklostezek v Jihočeském kraji. Cyklostezka dále pokračuje do obce Purkarec.

Lodí
V roce 2011 byl otevřen nově splavněný úsek Vltavy vedoucí z Českých Budějovic až do Hluboké nad Vltavou. V současné době provozuje na trase České Budějovice - Hluboká nad Vltavou - Purkarec a zpět lodní dopravu několik společností, zde jsou bližší informace o nabízených službách:
http://www.lodnidoprava.info/
http://www.plavbyhluboka.cz

Na Munickém rybníce jezdí pravidelná lodní linka od kruhového objezdu (u Pennymarketu) k hlavnímu vchodu do ZOO a Loveckého zámku. Zde najdete bližší informace, jizdní řád a kontakt: www.jihoceskaplavebni.cz 

V květnu 2015 byl otevřen sportovní přístav v Hluboké nad Vltavou. Více informací o přístavu a možnosti zapůjčení lodí naleznete v sekci služby.

Přívoz Purkarec - bližší informace naleznete zde

Možnosti parkování na Hluboké