Masopustní zabijačka

Ostatní

Masopustní zabijačka

Termín konání

15. 2. 2020, 0900 — 15. 2. 2020, 1600

Místo konání

Zámek Ohrada, muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství zve v sobotu 15.2.2020 na Lovecký zámek Ohrada všechny ty, kteří si chtějí vychutnat atmosféru tradiční zabijačky. Akce, která probíhá v masopustním období spojí jak zabijačku a s ní spojenou hojnost jídla, tak i masopustní veselí představením masopustních masek i připomenutím masopustních zvyků, které jsou pro jihočeský masopust charakteristické.

Od 9 hodin přijďte ochutnat zabijačkovou polévku s kroupami, čerstvý ovar, vepřový mozeček nebo tlačenku.

Od 11 do 14 hod. při ukázkách výroby tradičních zabijačkových specialit poobědvat jitrnici, jelito či prejt doplněné staročeskou vejmrdou. V závěru odpoledne provoní nádvoří teplé škvarky.

V prostorách mysliveckého sálu je připravena výstava o historii chovu prasat, tradici zpracování vepřového masa a dalším významu prasete pro člověka.

Od 11 do 15 hodin budou mít návštěvníci ve třech vstupech možnost prožít masopustní veselici. O doprovodný program se postarají harmonikáři.

Bohatý doprovodný program je připraven též pro děti, které se mohou zabavit při pohádkách, v tvořivé dílně si vyrobit papírovou masku, naučit se naplnit a zašpejlovat imitaci jitrnice a v neposlední řadě si nechat namalovat masku na obličej.

Adresa
Zámek Ohrada, muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství
Ohrada 17
Hluboká nad Vltavou 373 41
+420 387 965 340
www.nzm.cz